Responsive Ad Slot

En Yeni

latest

Akıllı Telefon Hızlandırma Yolları

13 Ağustos 2018 Pazartesi

/ by Tekno Mercek

Bu devirde hayatımızın bir parçası olmuş akıllı telefonlar gün geçtikçe yavaşlamakla kalmayıp donmaya bile başlıyor. Bu durumdan hoşnut olmayan bizler telefondan biran önce kurtulmak istiyoruz. Ama bunun yerine hiç zarar etmeden bu durumdan kurtulabiliriz. Gelin isterseniz detaylara geçelim.


Animasyonları Kapatın!


İlk başta menü arası geçiş şekillerini kapatmak yavaşlayan cihazlar için büyük ölçekte bir hız katacaktır. Peki nasıl mı kapatırım 'Ayarlar - Geliştirici Seçenekleri' konumuna geldikten sonra 'Pencere Animasyonu,  Geçiş Animasyonu, Animatör Ölçeğini' kapalı konuma almanız bu kademede yeterli olacaktır.


Launcher Kullanmayın!


Akıllı cihazınınz kendi arayüzünü kullanmanız herzaman size bir hız katacaktır. Sebebi şu ki indirmiş olduğunuz Launcher' lerde ekli bir çok widget var. Sisteminizin daha çok çalışması ve yorulması buna ek olarakda RAM' in daha çok çalışması ve böylelikle cihazımızın inanılmaz yavaşlamasına neden olacaktır. Bu yüzden Launcher kullanımından uzak durmanızı tavsiye ederim.


Çalışan Uygulamaları Kapatın!


Arka planda çalışan uygulamaları açık bırakmak cihazınızı her zaman yavaşlatır. Cihazınız ister yeni ister eski olsun farketmez. Siz bir uygulamaya girer sonra çıkar diğerine girersiniz ve böylece arka planda uygulamalar birikir. Bunları sık sık kapatmanız gerekebilir.

Diyeceksiniz; böyle bir soruna sebep olan bir şey neden direk kapanmıyor?
Cevaplayayım. Girdiğiniz uygulamada veya açtığınız sayfalarda yeniden girdiğinizde kaldığınız yerden devam edebilmek için bu yola gidiliyor. Hem faydası hem zararı olan bir durum. Ama faydası yok sayılamaycak kadar çok. Bu yüzden ara ara açık uygulamaları kapatmanızı tavsiye ederim.


Ram Temizleyici Kullanın!


Ram ne kadar az çalışırsa akıllı cihazınız o kadar rahat olacaktır. Bunu da Ram temizleme uygulamaları ile sağlayabilirsiniz. Ara ara temizlemenizi tavsiye ederim cihazınızın hızına hız katacaktır. 

Peki bunu nasıl mı yaparım?
Bir çoğunuzun da bildiği "Clean Master" uygulaması ile. Popüler ve gayet kullanışlı yapısıyla işinizi görecektir. Linkten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Gereksiz Dosyaları Silin!


Yapmanız gereken son bir husus daha var oda cihazınızda köklü bir temizlik yapmak. Gereksiz dosyalardan kurtulmanız ve kullanmadığınız uygulamaları kaldırmanız gerekmektedir. Sildiğiniz uygulamaların ardında kalan dosyaları silmek için uygulama mağazanızdan Dosya Yönetici indirmeniz ve temizlik yapmanız yeterli olacaktır. Tüm anlattıklarımı yaptıktan sonra akıllı telefonunuzu hızlandıracaktır.

Yeni yazılarda ve kullanışlı uygulamalarda görüşmek üzere. İyi bloglar.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) İsim ve E-Posta bilgileriniz asla ikinci şahıslar tarafından görüntülenmesi ve paylaşılması söz konusu değildir.
2) Yorumlarınız bizim için kıymetlidir.
3) Lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tarz yorumlar moderatörden onay almayacaktır.


Tekno Mercek mobil uygulamasını buradan indirebilirsiniz
Copyright © 2018-2019 All Right Reserved
Tasarım by Tekno Mercek