Responsive Ad Slot

En Yeni

latest

Hotspot İnternet Paylaşımı Artık Ücretli mi? Operatörlerden Son Açıklamalar

26 Aralık 2018 Çarşamba

/ by Ahmet Deniz
2019 daha gelmeden yeni  yeni süprizler ortaya çıkarıyor. AKN’siz internete geçerken bizler;İlk duyduğumuzda şaka zannettiğimiz başka bir haberle sarsılıyoruz. Turkcell’den  abonelerine gönderilen mesajla ortaya çıkan  ve Müşteri hizmetlerininde doğruladığı bilgiye göre  iOS veya Android telefonlardaki hücresel internet bağlantısını başka cihazlarla paylaşmayı sağlayan 'kişisel erişim noktası' özelliği kullananlar artık ek ücret ödeyecek. İlgili mesaja göre uygulama 15 Ocak’ta başlayacak.

Söz konusu mesajda geçen ifadeler aynen şöyle “15.01.2019’dan itibaren mobil internet paylaşımlarınız aylık 9 TL le ücretlendirilecek. Hem faturalı hem de faturasız bireysel ve kurumsal tüm müşterilerden paylaşımla beraber 9 TL ücret alınıp, karşılığında paylaşımda kullanabilecek 2 GB internet paketi tanımlanacaktır” denildi.


Hotspot İnternet Paylaşımı

Turkcell, açıklama ardından gelen tepkiler üzerine geri adım attı. İnternet paylaşımı sırasında, müşterilerin güvenlik sorunlarıyla karşı karşıya kalması sebebiyle 15 Ocak'tan itibaren hayata geçirecekleri yeni uygulama hakkında bilgilendirmede bulundu. Uygulama sayesinde "Kişisel Erişim Noktası / Hotspot" oluşturarak paketinizdeki interneti hiçbir ücret ödemeden paylaşılabileceği dile getirildi.

Türk Telekom ve Vodafone’nlulara müjde

Vodafone açıklamasında, "Türkiye'nin dijital dönüşümüne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone, hotspot yoluyla mobil veri paylaşımı için kullanıcılarından ücret talep etmiyor" ifadelerine yer verildi. 

Türk Telekom ise yaptığı açıklamayla Türk Telekom, müşterilerinin kendi mobil internet paketlerini dizüstü bilgisayar, tablet gibi farklı cihazlarla “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot” özelliğini kullanarak farklı cihazlarla paylaşmalarından herhangi bir ücret talep etmemektedir."denildi.
( Gizle )
 1. Bugün izlediğim haberlerde böyle bir şey olmayacağını söyledi şirketler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet verilen kararlar ardından halkın tepkisi üzerine geri adım atıldı. Herhangi bir ücret söz konusu değil. Haberimizin son kısmında belirtilmişti zaten. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Sil
 2. İnşallah öyle olmaz. Yoksa kullanıcıların yükü daha da artar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Olmus olsaydı sizinde dediğiniz gibi gerçekten ağır olabilirdi. Ama tepkiler üzerine geri adım atıldı. Ücretlendirme söz konusu değil. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sil
 3. Geri adım atmaları iyi olmuş, ellerine sağlık İsmail :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen herkes açısından iyi oldu bu. Yorumunuz için teşekkür ederiz Akif Bey.

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Çözümlendi ve artık ücretsiz olduğu kamuoyuna duyuruldu. İlginiz için teşekkür ederiz.

   Sil

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) İsim ve E-Posta bilgileriniz asla ikinci şahıslar tarafından görüntülenmesi ve paylaşılması söz konusu değildir.
2) Yorumlarınız bizim için kıymetlidir.
3) Lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tarz yorumlar moderatörden onay almayacaktır.


Tekno Mercek mobil uygulamasını buradan indirebilirsiniz
Copyright © 2018-2019 All Right Reserved
Tasarım by Tekno Mercek