Responsive Ad Slot

En Yeni

latest

Steam'de 2018'in Çok Satan Oyunları

30 Aralık 2018 Pazar

/ by Tekno Mercek
2018’in hakimi GTA V, Far Cry 5 ve PUBG olarak görünüyor.


Her yıl popüler oyun mağazası Steam'in arkasındaki şirket Valve, platformdaki en çok satan oyunların listesini çıkarır ve bu sende 2018'inen çok satan Steam oyunları listesini çıkardı.

Steam'de 2018'in Çok Satan Oyunları

Steam'in PC oyuncuları arasındaki büyük popülaritesi nedeniyle, bu listeler bize hangi oyunların popüler olduğu konusunda mükemmel bir fikir veriyor. Tabi ki, Origin, GOG (İyi Eski Oyunlar) veya yeni oluşturulan Epic Games Store gibi diğer hizmetlerdeki oyunları içermiyor, Steam'de bulunmayan oyunları da içermiyor, ama yine de bize Büyük PC oyun hitlerine değerli bir bakış açısı veriyor.

Valve satış rakamlarını kesin olarak vermez, ancak yıl için brüt gelire göre gruplara ayırır: Platin, Altın, Gümüş ve Bronz. Bu yazımızda sadece Platin, Altın ve Gümüş gruplarına yer verildi.

Platin oyunları

Platinum grubunda en çok satanlar özelliği ve ilk yayınlanmasından yıllar sonra büyük miktarlarda para kazanmaya devam eden GTA V gibi iyi bilinen oyunları içeriyor.
2018 için de bir dizi yeni oyun var ve bu da son sürümlerin çok para kazanabileceğini gösteriyor.

Aşağıdaki oyunlar, 2018’de Steam’de en çok para kazananlar:


Altın oyunlar

2018'de Altın kategorisine girmeye yetecek kadar para kazandıran oyunlar arasında The Witcher III , Assassin Creed Origins ve Cities Skylines gibi oyunlar yer alıyor.
Jurassic World Evolution , bu kategoride 2018 için kayda değer bir yeni giriş.

Gümüş oyunlar

Altın kategoriye nispeten daha az kazandıran gümüş kategori oyunları arasında Euro Truck Similator 2 ‘de yer aldığı güzel oyunlar var. Bunları listelememiz gerekirse;


2018'in en büyük VR satıcıları

Valve ayrıca 2018’in en büyük sanal gerçeklik oyunlarını da yıkıyor. Platin kategorisinde Beat Sabre , İş Simülatörü , Skyrim VR ve Fallout 4 VR en çok satanlardan bazıları.

Altın kategorisinde, Doom VFR , Zero Caliber ve Space Pirate Trainer en büyük satıcılardan bazıları.

Valve, listede bakmaya değer ve sadece Steam Mağazasındaki en büyük satıcıları gösterse de, PC oyununun 2019'da seçmece bir çeşit karışım ve stil yükleri karışımıyla birlikte, 2019 için harika bir formda olduğunu gösteriyor.

Hiç yorum yok

Yorum Gönder

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) İsim ve E-Posta bilgileriniz asla ikinci şahıslar tarafından görüntülenmesi ve paylaşılması söz konusu değildir.
2) Yorumlarınız bizim için kıymetlidir.
3) Lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tarz yorumlar moderatörden onay almayacaktır.


Tekno Mercek mobil uygulamasını buradan indirebilirsiniz
Copyright © 2018-2019 All Right Reserved
Tasarım by Tekno Mercek