Responsive Ad Slot

En Yeni

latest

Nike'ın Kendi Kendine Bağlanan Adapt BB Spor Ayakkabıları

17 Ocak 2019 Perşembe

/ by Eren Yalçın
Akıllı basketbol ayakkabısı, ayakkabının kendisinde veya bir uygulamayla ayar yapmanıza izin verir.


Nike'nin yeni kendini bağlayan ayakkabıları,ayakkabılarınızı bağlamanıza izin vermenin yanı sıra, faaliyetleriniz hakkında veri toplamak ve spor ayakkabılarınızın nasıl sığmasını istediğinizi kişiselleştirmek için telefonunuzla eşleşebilirler. 


Nike Adapt BB
Ayakkabılar için bir netice vardır Nike HyperAdapt 1.0 Tinker Hatfield, şirket ile ünlü tasarımcı Marty McFly Hava Mags hayal 1989 yılından bu yana Nike için bir vizyon olmuştur 2016 Kendinden bağlama ayakkabı yayımlanan spor ayakkabıları, 2019 yılı içerisinde satışa sunulacak . Ancak Nike, bu teknolojinin sadece nostaljik bir numara olmasını istemiyor. Spor ayakkabı devi Adapt BB'yi, sporculara yepyeni bir platform sunmak için kullandı ve bu da insanların performansını artırmak için verileri kullandı. 
Nike’ın inovasyon başkan yardımcısı Michael Donaghu, “Eğer sporcularımız Nike Adapt platformunda verilerini seçmeyi ve paylaşmayı seçerse, Nike ile devam eden bir görüşme bekleyebilirler” dedi.
NBA All - Star ve Boston Celtics'ten Jayson Tatum son birkaç aydır spor ayakkabılarını Nike için test ediyor ve Çarşamba günü Toronto Raptors'a karşı oynadığı bir oyunda ilk maçlarını çıkarmayı planlıyor.

"Ayakkabı hakkında düşünmedim" diyen Tatum, Salı günü Nike için düzenlediği bir basın toplantısında, "maçta istediğim şeyin oyuna odaklanmak olduğunu düşünüyorum. "
Spor ayakkabılar 350 dolara mal olacak ve 17 Şubat'daki global sürüm için ayarlandı.Spor ayakkabıdaki batarya, bağlama teknolojisini ne sıklıkta kullandığınıza bağlı olarak 10 ila 14 gün dayanıyor, dedi.
 Adapt BB ayrıca, onları spor yapmak için üste koymanızı sağlayan manyetik bir şarj aletiyle birlikte geliyor.
Bağcıklara güç veren her şey (batarya, motor, telefonunuzun uygulamasına bağlanan çipler  ayakkabının) tabanının içine sokulmuş küçük bir kutuda. 
Ayakkabıda ayrıca, uygulamayı kullanmak istemiyorsanız, bağları sıkmak veya gevşetmek için de düğmeler bulunur. Nike, uygulamanın güncellemelerini göndermeye devam edecek ve ilk güncelleme, sneaker'ın müsait olduğu ilk hafta içerisinde yayınlanacak. Bu güncelleme, insanların ayakkabısı için farklı profiller belirleyebilmesini sağlar (koşmak istediğinizde, evde dinlenmek için vs.)
Nike Adapt BB
Ayrıca spor ayakkabılarındaki ışıkların renklerini değiştirmek için uygulamayı kullanmanız gerekecektir. 
Yazılım güncellemeleri ve şarj aletleri bulunan ayakkabı gereksiz bir ayrıntı gibi geliyor olabilir , ancak Nike bunu ayakkabının geleceğini parlak olarak görüyor.
Nike'ın vizyonunun bir parçası “adaptif performans” olarak adlandırılan bir şey: her bir amaç için farklı bir çift ayakkabı satın almanın aksine, bir çift spor ayakkabı ihtiyacınıza göre değişebiliyor. Bu, Nike'ın teknolojiyi ayakkabılarına koymak için daha fazla yol aradığı ve yeni özellikler için yazılım güncellemelerini önlediği anlamına geliyor. 


Şirketin AR-GE direktörü Eric Avar, "Bir ülkeden diğerine değişebilen ürünler olan adaptif performansın gelecekte Nike için olduğuna kesinlikle inanıyoruz." Dedi.  
Şu anda, topladığı verilerle Nike, kişiselleştirilmiş özelliklere daha çok odaklanıyor: ayakkabılarınızı ne kadar sıkı sevdiğinize bağlı olarak sizin için bir profil oluşturma. Şirket, adımlarınızla ya da bulunduğunuz yerle ilgili veri toplamadığını söylüyor, ancak Nike, sporcuların performans verilerini analiz etmek ve etkinliklerini nasıl geliştireceklerini öğrenmek için uygulamayı seçebilecekleri bir gelecek öngörüyor.  
Donaghu, "Her sporcunun ihtiyaçlarına göre kişiselleştirilmiş, gerçek zamanlı olarak değişen eğitim ve rehberliği hayal edin." Dedi. “Esasen, tüm dünyadaki sporcuların ayaklarına mobil bir araştırma laboratuvarı yerleştiriyoruz.” 
( Gizle )
 1. Nike'da teknoloji ile uyumlu bir ürün çıkarmış. Telefonla da kontrol edebilmemiz ilginç :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teknolojiye ayak uydurması bu kadar ünlü bir markanın yararına olacaktır. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sil
 2. Bakalım teknoloji daha ne kadar ileri gidecek?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bizde gelişmeleri merakla bekliyoruz. Yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sil

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) İsim ve E-Posta bilgileriniz asla ikinci şahıslar tarafından görüntülenmesi ve paylaşılması söz konusu değildir.
2) Yorumlarınız bizim için kıymetlidir.
3) Lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tarz yorumlar moderatörden onay almayacaktır.


Tekno Mercek mobil uygulamasını buradan indirebilirsiniz
Copyright © 2018-2019 All Right Reserved
Tasarım by Tekno Mercek