Responsive Ad Slot

En Yeni

latest

Şifreleriniz Çalındı mı? Yeni Chrome Uzantısı Size Bildirir

7 Şubat 2019 Perşembe

/ by Tekno Mercek
Birden fazla çevrimiçi hesabınız varsa (muhtemelen yaparsınız) ve birkaç yıldan fazla bir süredir internetteyseniz, en azından şifrelerinizden bazılarının yanlış ellere geçmesi ihtimali vardır. Kanıt: Turu çevrimiçi yapan çalınan e-posta / şifre kombinasyonlarının büyük veritabanları.

Parolanızın Parola Denetimi adlı yeni bir Chrome uzantısı biçiminde şifrenizin bu veritabanlarından biri olup olmadığını kontrol etmenin çok kolay ve güvenli bir yolu var. 

Şifreleriniz çalındı mı?
Uzantı Google tarafından yapıldı ve kullanımı çok kolay. Kurduktan sonra, bir web sitesine her girişinizde şifrenizin güvenli olup olmadığını kontrol eder. Değilse, bir veri cevabı nedeniyle bir şifrenizden daha fazlasının artık güvende olmadığına dair bir mesaj alırsınız ve bunları değiştirmeniz istenir. 

Şifreleriniz Google tarafından asla görülmez (şirket yalnızca Chrome tarayıcınızda güvenli olmayan şifreler için bir karma, kısmi kod depolar) ve Google, "hesaplarınız, şifreleriniz veya cihazınızla ilgili hiçbir tanımlayıcı bilgiyi asla bildirmediğini" iddia eder. 

Basit olsa da, uzantı çevrimiçi güvenlik ve gizlilik konusunda dikkatli olan herkesin kullanması gereken önemli bir araçtır. Ele geçirilmiş şifreleri kullanmak, patlamayı bekleyen bir saatli bombadır ve bu, bunlardan herhangi birinin olup olmadığını kontrol etmenin oldukça güvenli bir yoludur. Ve türünün ilk aracı olmasa da HaveIBeenPwned sitesi akla geliyor arkasındaki Google kimlik bilgileri tavsiye etmeyi biraz kolaylaştırıyor. 

Google’ın Chrome Web Mağazası’nda Parola Denetimi’ni ücretsiz olarak buradan yükleyebilirsiniz.
( Gizle )
 1. Bu çok güzel haber..Editör yureğine sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Değerli yorumunuz için biz teşekkür ederiz.

   Sil
 2. Böyle yapımcısından emin olmadığım eklentileri kullanmaya cesaret edemiyorum. Bu eklentinin şifreleri çalmayacağı ne malum sonuçta :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu bahsettiğimiz eklentiyi sunan Google olduğu için diğerlerine nazar biraz daha güvenilir geliyor bize. Ama yinede size kalmış bir durum :) Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz Ali Bey.

   Sil
 3. Eskisi gibi Chrome kullanmıyorum; Firefox'a geçtim artık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki seçim sizin ama Chrome'un daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum. Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

   Sil

YORUM YAPARAK KATKIDA BULUNABİLİRSİNİZ...

1) İsim ve E-Posta bilgileriniz asla ikinci şahıslar tarafından görüntülenmesi ve paylaşılması söz konusu değildir.
2) Yorumlarınız bizim için kıymetlidir.
3) Lütfen link içeren yorumlar bırakmayınız. Bu tarz yorumlar moderatörden onay almayacaktır.


Tekno Mercek mobil uygulamasını buradan indirebilirsiniz
Copyright © 2018-2019 All Right Reserved
Tasarım by Tekno Mercek